O stránkách

O politice nejen karlovarské

aneb

Karlovy Vary-Karlovarský kraj-Česká republika-Evropská unie-Svět

 

Karlovarská politika je zvláštní pařeniště i na české poměry. Apatie voličů, dlouholetá nepřátelství jednotlivců napříč dekádami, nestabilita, kapitál ze zahraničí a sudetská neukotvenost dělá ze světoznámých lázní, které přes půl století jedou na setrvačník, lahůdku pro politické sledování. Tuto lahůdku dlouhodobě sleduji a ochutnávám a rád se s ní o vás podělím.

V nabídce budou i zákusky z celého kraje a dalších míst naší krásné země.

 

Veškeré texty vyjadřují osobní názor a nejsou v žádné souvislosti s jakoukoli organizací.

 

Autoři

Jindřich Čermák

Je vystudovaný politolog, který se zabývá politikou na regionální a lokální úrovni, volebními systémy a politickým marketingem. V letech 2004-07 byl předsedou studentské politologické organizace v Plzni, která organizovala akce pro studentstvo i veřejnost. Studium ukončil diplomovou prací na téma „Komunální politické systémy – případová studie politického systému města Karlovy Vary“.

V letech 2001-2010 byl členem ČSSD, od roku 2010 je nestraník a sympatizant politického Hnutí O co jim jde?!
Jako volební manažer připravoval volební kampaně v Karlových Varech  pro ČSSD (2006) a Hnutí O co jim jde?! (2010).

V roce 2012 se podílel na kampani Koalice pro Karlovarský kraj, což byla koalice KDU-ČSL, Strany zelených a Hnutí O co jim jde?!, do krajských voleb. Sám za koalici také kandidoval.

Stejně jako v roce 2010, tak i v roce 2014 připravoval volební kampaň Hnutí O co jim jde?!, které kandidovalo společně s KDU-ČSL, Stranou zelených a Českou pirátskou stranou.

“Politologové samozřejmě nemají patent na rozum na vše, co se týče politiky. Mohou ale řadu věcí odkrývat, upozorňovat na ně, dávat do souvislostí a připomínat je. V neposlední řadě je nutné si uvědomit, že i politolog je volič a má nějaký ten světonázor.Nicméně dobrý politolog vám ten svůj nevnucuje.”