Glosa: V kampani létají melouny

V kampani létají melouny. Doslova. Rozdávání čehokoliv zdarma před volbami je vždy tak trochu problém. Část voličů se na to kouká podezřívavě, část se těší na bezplatnou zásobu, což většinou odpudí poslední skupinu voličů (vím velmi dobře, o čem mluvím; zkuste si rozdávat v libovolném městě našeho kraje třeba předvolební guláš, ten vždy přiláká určitý druh obyvatel, kterým se většina obvykle vyhýbá).

Legendárními se staly už Babišovy koblihy, častou proprietou jsou také sociálnědemokratické růže (ta aspoň vychází z tradičního znaku socialistických stran; těžko říct, co má symbolizovat pekařský výrobek z páně Babišových firem).

Původní událost STANu (a dalších stran)

Původní událost STANu (a dalších stran)…

Koaliční kandidátka STANu, KDU-ČSL, TOP09 a KOA nyní přichází s melouny (jako ovoce, ne miliony, ha-ha, humor obsažen). Nevím, co si od toho koaličníci slibují, taková akce nadělá více škody než užitku. Jasně, mluví se o tom, sdílí se to (očividně důkazem je i tato glosa). Nicméně v politice zas až tak neplatí, že negativní reklama je taky reklama. Pokud je negativního hodně, pověstné ucho se může utrhnout.

...si začala žít vlastním životem?

…si začala žít vlastním životem?

Ten pravý „shitstorm“ (existuje k tomu nějaký dobrý český ekvivalent?) se spustil na sociálních sítích poté, co melounovou událost nevytvořila jen samotná strana, ale ještě profil maskovaný za normálního uživatele. Ta druhá událost se sdílela ve různých stránkách a skupinách a reakce lidí nebyla, slušně řešeno, pozitivní.

Aby byla vytvořena další událost ve stejný čas.

Aby byla vytvořena další událost ve stejný čas.

Netuším, kdo má tu druhou událost (nepřekvapivě mnohem sdílenější než stranický post) na triku. Jestli je to shoda náhod, nebo pokus marketingového týmu koalice o guerillovou kampaň. Pokud za tím skutečně stojí strany, není to opravdu moc povedený způsob. Je to takový politický ekvivalent střelení se do nohy.

Což vyvolalo očekávatelný shitstorm...

Což vyvolalo očekávatelný shitstorm…

Glosa: V kampani létají melouny
Rate this post